Ballina Lajme nacionale Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

7
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

 

 

Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm dhe mundësia për reshje është e ulët.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 08°C në 17°C, në zonat e ulëta nga 16ºC në 24°C dhe në zonat bregdetare nga 17°C në 25°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

The post Parashikimi i motit në Shqipëri appeared first on RTV21.

---- ----
-----