15.6 C
Bujanovac, RS
- E Sponsoruar -
- Sponsor gjeneral -

Ramize Ismajli ju drejtohet parlamentit Evropian për qështjen e fshirjes së...

Sot parlamentit Evropian ju është drejtuar, Ramize Ismajli, e cila i ka shkruar për shkeljen e të drejtave të Shqiptarëve në jugun...

Serbia po i arreston banorët e Bujanocit dhe po ua konfiskon...

Kalimi i kufirit për në Kosovën Lindore është bërë i paparashikueshëm dhe mjaftë shqetësues, kjo për faktin se shqiptarët e dëbuar nga...

"SPORT"

ShowBiz

Kërkoi nuse në televizion edhe në Gjermani, rrëfehet Saimiri: Fitova por...

Lajmi i FunditKërkoi nuse në televizion edhe në Gjermani, rrëfehet Saimiri: Fitova por lidhja zgjati 5 muaj Saimiri kishte kërkuar edhe disa vite më parë...

Teknologji

Njerëzit me gurë në veshka mund të vuajnë nga osteoporoza dhe frakturat e kockave

Gurët në veshka dhe osteoporoza janë dy probleme shëndetësore serioze dhe mund të jenë të rrezikshëm për mirëqenien e një individi, prandaj është thelbësore...

Raporti: Lidhje e ngushtë mes vdekjeve nga COVID-i dhe obezitetit

Sipas një studimi të ri, shumica e vdekjeve nga COVID-19 kanë qenë në vendet me një përqindje të lartë të obeziteti. Sipas studimit, vdekshmëria nga...
- Sponsor gjeneral -

LifeBizare

ARTI

FOTOT: Brenda vilës së Enver Hoxhës, dhoma dhe shtrati ku diktatori ndërroi jetë

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve...

Kur Shqipëria e Mesme dhe ajo e Jugut, pritën me manifestime të mëdha, motrat...

Memorie.al publikon historinë e panjohur të vizitave që bënë motrat e Mbretit, Zog, princeshat, Myzejen, Maxhide dhe Ruhie, në Shqipërinë e Mesme dhe atë të...

A e falsifikoi Amelia Erhart vdekjen e saj?

Çfarë ndodh kur fizika e grimcave, ndeshet me fatin misterioz të amerikanes Amelia Erhart? Nëse kjo tingëllon e komplikuar, mos u shqetësoni. Një pjesë...

Publikohet për herë të parë dokumenti që merrnin shqiptarët e Amerikës kur jepni para...

Nga Kreshnik Kuçaj  Emigrantët shqiptarë të Amerikës kanë luajtur një rol të rëndësishëm në Pavarësinë e Shqipërisë dhe në ruajtjen e kufijve të saj, sidomos...
- E Sponsoruar -
- E Sponsoruar -

Receta për gatime

Duke përdorur shërbimet e Bujanoci.Net - ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama. Lexo më shumë