-1.7 C
Bujanovac, RS
- E Sponsoruar -
- Sponsor gjeneral -

Njoftim nga Shtabi për situata të jashtëzakonshme për masat e reja

Shtabi për situata të jashtëzakonshme në Bujanoc i njofton qytetarët se Qeveria e Republikës së Serbisë ka miratuar masa të reja për...

Shqiprim Musliu, me rastin e Ditës së Alfabetit shqip nderon mësues...

Me rastin e Ditës së Alfabetit shqip, në oborrin e shkollës fillore në Konçul, i mbollëm një fidan mësuesit dëshmor Mustafë Kelmendit.

"SPORT"

ShowBiz

A e dini kush është kjo vogëlushe? – Ajo tani ndër...

Kjo vajzë sot është një këngëtare shumë e njohur. Rita Ora sapo ka publikuar disa fotografi të rralla nga fëmijëria e saj. Si një vajzë e...

Teknologji

HIV është lënë në harresë nga Covid: Por numri i të infektuarve po rritet...

Pandemia e Covid-19, ka shkëputur vëmendjen për infeksionin e HIV, apo sëmundja e shekullit si ajo njihet ndryshe. Olimbi Hoxhaj, Kryetarja e Shoqatës së Personave...

COVID-19 shkakton pasoja negative afatgjata: Zbulohen dëmtime në mushkëri edhe 3 muaj pas shërimit

COVID-19 mund të lerë pasoja negative afat-gjata tek të shëruarit. Një ekip shkencëtarësh nga Universiteti i Oksfordit zbuluan se gjurmët e çrregullimeve në mushkëri...
- Sponsor gjeneral -

LifeBizare

ARTI

U kritikua për shtatoren e Adem Jasharit, flet autori: Jam berber, skulpturën e kam...

Alban Buxhovi, autor i shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari, ka deklaruar se është berber me profesion. Ai ka folur për krijimin e shtatores...

Reportazhi i panjohur i 1933: Në Tiranë ujin e sillin me gomar, por të...

  Memorie.al/ publikon reportazhin e panjohur të gazetarit rumun Dr. Vlad Banateanu, korrespondent i gazetës “Cuvantul” të Bukureshtit, i cili vizitoi kryeqytetin shqiptar, Tiranën, në vitin 1933 dhe shkroi...

“Berisha: Drejtorin e KJ e dua në burg”! Nikoll Lesi, më 1 mars 1996:...

Policia fabrikon “fakte” për armë pa leje në shtëpinë e drejtorit të “KJ”. Gjatë kontrollit në mesnatë, ata kanë falsifikuar dokumente për gjetje armësh!...

Keneddy-t e Shqipërisë

Çifti  Kennedy jetuan në Shqipëri për tridhjetë e një vite. Ata ishin të parët misionarë ungjillorë në vendin tonë, duke u bërë kështu dëshmitarë...
- E Sponsoruar -

Lexoni edhe këto...

29 deputetë e humbin betejën me Presidentin në Kushtetuese për emërimet...

Bilall Sherifi dhe 29 deputetë e humbin betejën me Presidentin në Kushtetuese për emërimet në KQZ. Gjykata Kushtetuese e ka shqyrtuar kërkesën e deputetit Bilall...
- E Sponsoruar -

Receta për gatime

Duke përdorur shërbimet e Bujanoci.Net - ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama. Lexo më shumë