Ballina Sport Zyrtare: Superliga e Europës flakë kashte, anglezët bëhen me futbollin

Zyrtare: Superliga e Europës flakë kashte, anglezët bëhen me futbollin

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Manchester City u tërhoq i pari zyrtarisht dhe mori përshëndetjet e UEFA-s, Chelsea gjithashtu pritet të bëjë të njëjtën gjë, ndërkohë që tani konfirmohet edhe Liverpool.

The Reds heqin dorë nga European Super League dhe për këtë kanë dalë me deklaratë. Pak më parë kishin dalë edhe futbollistët njëzëri, përmes kapitenit Henderson. Tottenham, Manchester United dhe Arsenali gjithashtu janë tërhequr.

Në Spanjë ndërkohë Mundo Deportivo raporton se UEFA ka ofruar para që klubet angleze të veprojnë kështu. Nuk thuhen shifra, por bëhet fjalë për miliona euro. / abcnews.al

The post Zyrtare: Superliga e Europës flakë kashte, anglezët bëhen me futbollin appeared first on Abc News.

---- ----
-----