Ballina AKTUALE Zyrtare: Serbia me 1 qershor vendos të hapë kufijtë me 4 shtete...

Zyrtare: Serbia me 1 qershor vendos të hapë kufijtë me 4 shtete përreth

2560
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Serbia do të hapë kufijtë për lëvizjen e njerëzve plotësisht nga 1 qershori, por me katër vendet përreth, tregon “Blic” transmeton Bujanoci.Net.

Siç zbulojmë, lëvizja me Maqedoninë Veriore, Shqipërinë, BiH dhe Malin e Zi do të liberalizohet plotësisht, thotë burimi ynë.

Vendimi u soll kryesisht për shkak të studentëve nga Republika Srpska dhe Mali i Zi, të cilët do të qarkullojnë midis tre vendeve.

---- ----
-----