Ballina Sport Zyrtare/ Edy Reja nuk do te jete me pjese e Kombetares Shqiptare

Zyrtare/ Edy Reja nuk do te jete me pjese e Kombetares Shqiptare

19
SHPËRNDAJE

Ndonëse në ambjentin sportiv shqiptar dhe pranë FSHF-së ka optimizëm, në mediat italiane shkruajnë se Edy Reja nuk do të rinovojë kontratën me kuqezinjte.

Gazeta e madhe italiane “La Gazzetta dello Sport”, në versionin e saj print shkruan se divorci mes 74 vjecarit Reja dhe FSHF-së, është vetëm cështje orësh.

“ Kontrata, thuhet në këtë gazetë, ka përfunduar në takimin e fundit eleminator kundër Francës. Por pavarësisht se këto orë është programuar një takim kokë më kokë mes tij dhe Dukës, divorci është thuajse I pashmangshëm.

Reja në fakt vetë pati deklaruar pas ndeshjes me Francën se ai ka oferta të tjera por do ti pëlqente të vijonte punën me Shqipërinë, gjë e cila është pohuar edhe nga ana tjetër e medaljes, federata shqiptare e futbollit. Mbetet për tu parë sesa do te qëndroje lajmi i “La Gazzetta dello Sport”.

Ish trajneri I Lazios, Atalantes dhe Napolit ka lënë një shenjë të mirë nën drejtimin e kuqezinjve në këto muaj, pasi e mori ekipin me shumë problem nga Panucci.

The post Zyrtare/ Edy Reja nuk do te jete me pjese e Kombetares Shqiptare appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.