Ballina Lajme Zyrtare: Edhe një grua e infektuar me koronavirus në Bujanoc

Zyrtare: Edhe një grua e infektuar me koronavirus në Bujanoc

2297
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Rezultati i testit për koronavirus i një gruaje 77 vjeç nga Bujanoci, është pozitiv, konfirmoi Dr Lela Jovanovic, drejtoresha e Qendrës Shëndetësore në Bujanoc për Bujanovacke transmeton Bujanoci.Net

77-vjeçarja ishte karantinuar në një spital në Vranje gjatë fundjavës për shkak se ishte dyshuar se kishte virusin korona dhe se i priti rezultatet e testit.

----

– Ne morëm konfirmimin se rezultati ishte pozitiv. Gruaja ndodhet në spitalin e Vranjës dhe sipas informacioneve që kam, gjendja e saj mjekësore është e qëndrueshme. Hulumtimi për kontakt dhe imponimi i masave të izolimit të shtëpisë tani do të kryhet nga Shërbimi Epidemiologjik Vranje sipas procedurës – tha Dr. Jovanovic.

Djali i pacientes, i moshës 47 vjeç, u pranua gjithashtu në spitalin e Vranjës me simptoma të virusit koronar, por rezultati i mostrës së tij nuk dihet ende.

-Nuk jam optimist se rezultati i këtij testimi mund të jetë i ndryshëm, pranon Dr. Jovanovic.

----- ----