Ballina Lajme nacionale Zvicra e fut Kosovën në listën “e zezë” të Covid 19

Zvicra e fut Kosovën në listën “e zezë” të Covid 19

130
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Zvicra ka ndryshuar listën e shteteve që do t’i detyrohen karantinës. Në përditësimin e sotëm, Zvicra e ka futur Kosovën ndër shtetet që do t’i detyrohen karantinës dhe rregullave të Covidit në Zvicër.

Vendimi do të hyjë në fuqi nga 22 marsi. Përveç Kosovës, Zvicra ka futur në këtë listë edhe shtetet si: Belgjika, Palestina, Bullgaria, Jordania, Katari, Maqedonia e Veriut, Polonia, Rumania, Hungaria, Uruguai dhe Qipro.

Nga lista e karantinës në Zvicër nga sot janë hequr Spanja e Portugalia./Indeksonline/

---- ----
----
-----
-----