Ballina Sport Zv.trajneri i Kosovës: Shqipëria ka një Kombëtare të mirë

Zv.trajneri i Kosovës: Shqipëria ka një Kombëtare të mirë

30
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas ndeshjes miqësore në “Elbasan Arena”, ka folur në “Supersport”, trajneri i përkohshëm i kosovarëve, Muharrem Sahiti.

Ai zëvendësoi sot trajnerin e parë Challandes, i cili rezultoi pozitiv me Coronavirus. Sipas Sahitit:

“Është një rezultat negativ, ky i sotmi sepse e nisëm keq. Pjesa e parë ishte një lojë jo e mirë, pa intensitet. Pjesën e dytë u munduam, ishim më mirë. Nuk ka qënë ngarkesë para lojës. Kjo ka qënë një farë përgatitjesh para ndeshjeve të Nations league”.

Sahiti nuk ngurron që të bëjë elozhe edhe për kuqeiznjtë e Edi Rejas, duke shtuar ndër të tjera se:

“Shqipëria është një skuadër e mirë. Sidoqoftë, luajtëm gabim, sidomos në pjesën e parë. Ato hapësira nuk u liruan për Muriqin. Ata kanë  një përfaqësuese të mirë. Fazliji? Jemi të kënaqur në ndeshjen e parë.  Jashtëzakonisht pozitive”.

Sahiti foli edhe për gjendjen e trajnerit të parë dhe kolegut të tij në pankinën e Kosovës. “Challendes është mirë. Sërish do i bëhet testi para ndeshjes së rradhës. Mungesa e tij u ndie sot, pra pak a shumë ndikoi. Uroj të jetë pjesë e skuadrës”, – tha Sahiti.

---- ----
----
-----
-----