Ballina Lajme nacionale Zotohet Erdogan: Do t’i ndërtojmë 500 banesa për vëllezërit tanë shqiptarë

Zotohet Erdogan: Do t’i ndërtojmë 500 banesa për vëllezërit tanë shqiptarë

39
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shqipëria është prekur nga një tërmet shkatërrues mëngjesin e së martës.

Presidenti i Turqisë, Tayip Erdogan, ka paralajmëruar një ndihmë të madhe për Shqipërinë.

Siç raporton Anadolou, ai ka thënë se në Shqipëri do të ndërtojnë 500 njësi banimi.

Po ashtu, Erdogan ka thënë se pret që ekipet turke të kryejnë punime në vendet e përshtatshme në Shqipëri.

“Shpresojmë që ekipet tona do të kryejnë punimet në vendet e përshtatshme në Shqipëri dhe si vëllezër turq do të ndërtojnë 500 njësi banimi”, ka thënë ai.

---- ----
----
-----
-----