Ballina Lajme Bota/Rajoni Zonja e Parë e Ukrainës infektohet me koronavirus (FOTO)

Zonja e Parë e Ukrainës infektohet me koronavirus (FOTO)

61
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Zonja e Parë e Ukrainës është infektuar me koronavirus. Mediat e huaja shkruajnë se Olena Zelenska, bashkëshortja e presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky, ka rezultuar pozitive me Covid-19.

----

Ajo  është në gjendje të mirë shëndetësore, asimptomatike, ka njoftuar zyra e shtypit të presidencës ukrainase. Zelenska është duke qëndruar në shtëpi, e izoluar nga pjesëtarët e tjera të familjes. Ndërkohë, Presidenti dhe fëmijët u testuan dhe rezultuan negativë.

----- ----