Ballina Lajme Bota/Rajoni “Zonë lufte”: Pamje shokuese nga Nju Jorku, pacientët të shtrirë në korridore,...

“Zonë lufte”: Pamje shokuese nga Nju Jorku, pacientët të shtrirë në korridore, mjekët luten për…(FOTO)

62
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Nju Jorku po kalon momente të vështira si pasojë e përballjes me koronavirusin. Numri i vdekjeve nga koronavirusi në SHBA është të paktën 4076, sipas zyrtarëve të shëndetësisë, ndërsa vetëm në Nju Jork numërohen mbi 1500.

Mediat kanë publikuar pamje kaotike ku njerëzit kanë mbushur spitalet e Nju Jorkut dhe shumë prej tyre po kurohen në korridor.

----

Pacientët me koronavirus janë parë të shtrirë në shtretër në korridoret e spitalit, në Brooklyn. Një mjek i dëshpëruar e përshkroi situatën si një ‘luftë mjekësore’ dhe kërkojnë më shumë ventilatorë dhe pajisje mbrojtëse. Shihni fotot.

----- ----