Ballina Sport Zinedine Zidane humb të vëllanë

Zinedine Zidane humb të vëllanë

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Zidane u largua nga kampi i trajnimit para sezonit në Kanada këtë javë, me klubin duke thënë vetëm se ishte për arsye personale. Por tashmë është mësuar edhe se fatkeqësisht arsyeja ka qenë problemet shëndetësore të të vëllit, i cili ka ndërruarjetë ditën e djeshme.

Farid, 54 vjeç, ka vdekur pasi u godit nga kanceri. Zidane kishte kërkuar të largohej nga skuadra të premten, kur ai ishte njoftuar se vëllai i tij ishte sëmurë. Dhe djali i tij, Luca Zidane, i cili sapo kishte hyrë vetëm në Racing Santander, kërkoi gjithashtu që ai të lejohej të linte klubin e tij të ri për të qenë me familjen e tij.

Besohet se Farid vdiq herët në mëngjes, i rrethuar nga familja e tij. Real konfirmoi lajmet në një mesazh të thjeshtë në faqen e tyre të internetit: “Të gjithë anëtarët e skuadrës së parë të Real Madridit mbajtën një heshtje minutëshe përpara trajnimit në Montreal pas vdekjes të Farid Zidane, vëllait të trajnerit tonë, Zinedine Zidane”.

Zidane, 47 vjeç, besohet se e është shkëputur nga ekipi për të qëndruar me të vëllanë përpara se të vdiste. Real kanë thëënë se trajnerit do ti jepet gjithë koha e nevojshme  të merret me punët e tij familjare nit. Skuadra do të vazhdojë të ndjekë programin e saj të trajnimit nën drejtimin e ndihmësit të tij David Bettoni.

The post Zinedine Zidane humb të vëllanë appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
----
----- ----
-----