Ballina Lajme nacionale Zhduket një vajzë nga Prizreni, babai i saj jep detaje

Zhduket një vajzë nga Prizreni, babai i saj jep detaje

25
SHPËRNDAJE

Rastet e zhdukjeve janë bërë shumë të shpeshta në vendin tonë.

Një qytetar nga fshati Serbicë e Ulët të Prizrenit ka raportuar në Polici zhdukjen e vajzës së tij.

Sipas ankuesit, vajza ka dalë nga shtëpia më 11 qershor, dhe që nga ajo ditë ka humbur kontaktet me të.

Fillimisht është dyshuar se vajza gjendet në Gjakovë duke bashkëjetuar me një person, mirëpo që nga ajo kohë më nuk është lajmëruar.

Me vendim të prokurorit rasti, i cili po trajtohet si person i zhdukur, shkon në procedurë të rregullt.