Ballina Lajme Bota/Rajoni Zhduken nga interneti fotot e shkencëtarëve në laboratorin e Wuhan, shkak siguria...

Zhduken nga interneti fotot e shkencëtarëve në laboratorin e Wuhan, shkak siguria në nivelin zero (FOTO)

50
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Fotografitë, të cilat duket se tregojnë standarde të dobëta të sigurisë në laboratorin kinez në qendër të dyshimeve ndërkombëtare mbi Covid-19 janë fshirë nga faqja e saj në internet – pasi presidenti Donald Trump vazhdon të rrisë presionin mbi Pekinin për rolin e tij të mundshëm në shpërthim.

Gjatë muajit të kaluar, Instituti i Virologjisë i Wuhan ka hequr fotografi të shkencëtarëve që punojnë në laboratorët e saj dhe redaktoi referenca për vizitat nga diplomatët amerikanë, të cilët më pas ngritën alarmin për punën e laboratorit në lakuriqët e natës.

----- ----