Ballina Lajme nacionale Zhduken dy shtetase të huaja në Bjeshkët e Nemuna

Zhduken dy shtetase të huaja në Bjeshkët e Nemuna

22
SHPËRNDAJE

Janë zhdukur dy shtetase të huaja në Alpet Shqiptare.

Një gjermane dhe një polake janë zhdukur në rajonin malor të Alpeve Shqiptare (Bjeshkët e Nemuna). Ato hynë në Mal të Zi përmes Shqipërisë në vendkalimin Vermosh me makinën e tyre më 13 gusht.

Makina e tyre u gjet në një parking në komunën e Plavës.

Ju lutemi shpërndani lajmin dhe të shpresojmë që ato janë diku në malet e Kosovës, Shqipërisë ose Malit të Zi. Ju lutemi kontaktoni autoritetet lokale të policisë nëse dini ndonjë gjë rreth tyre.

-----