Ballina AKTUALE Zgjedhjet lokale dhe parlamentare në Serbi mbahen me datë 21 qershor

Zgjedhjet lokale dhe parlamentare në Serbi mbahen me datë 21 qershor

251
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Zgjedhjet parlamentare dhe lokale do të mbahen më 21 qershor, tha Presidenti i Republikës së Serbis.

Aleksandar Vucic tha këtë në një fjalim para publikut të hënën pas konsultimeve me përfaqësuesit e 9 partive që kishin deklaruar se ata do të marrin pjesë në zgjedhje.

Zgjedhjet në fillim u caktuan për 26 Prill, por u shty për shkak të pandemisë koronavirus, kurse tani zyrtarisht zgjedhjet do të mbahen me datën e caktuar 21 qershor 2020, ku në Komunën tonë të Bujanocit deri tani janë deklaruar se do të marrin pjesë 4 parti shqiptare./bujanoci.net/

---- ---- ----
-----