Ballina Lajme nacionale Zgjedhje Presidenciale në 13 tetor, Berisha komenton vendimin e Metës!

Zgjedhje Presidenciale në 13 tetor, Berisha komenton vendimin e Metës!

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sot për mediat nga selia blu, ku u pyet lidhur me vendimin e Presidentit Ilir Meta për të shpallur zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe Presidenciale, së bashku me ato lokale në 13 tetor.

“Këto janë çështje presidenciale. Mos e pyet një ish-President si do zgjidhet Presidenti, nuk ndërhyjë unë fare në zgjidhet e presidentit”, tha ai.

---- ----
----
----- ----
-----