Ballina Lajme nacionale Zgjedhet kryetari i LDK-së në komunën e Vitisë

Zgjedhet kryetari i LDK-së në komunën e Vitisë

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sokol Haliti është rizgjedhur kryetar në Viti.

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke i mbajtur zgjedhjet e brendshme. Sot delegatët e kuvendit zgjedhor të Vitisë e kanë rizgjedhur kryetar Sokol Halitin

Përmes një njoftimi të partisë, thuhet se ka pasur interesim të madh të qytetarëve dhe të anëtarësisë.

“Sot, delegatët e Kuvendit zgjedhor të Degës së LDK-së në Viti edhe një mandat kanë rizgjedhur kryetar, Sokol Halitin. Gjatë procesit ka pasur interesim të madh të qytetarëve dhe anëtarësisë”, thuhet në njoftim

Sivjet zgjedhjet në LDK kanë nisur më 8 mars. Janë paraparë të përfundojnë në fund të verës, megjithëse, ka pasur paralajmërime se mund të shtyhen edhe deri në vjeshtë, kur edhe pritet të ketë mocion për rrëzimin e Qeverisë.

---- ----
----
-----
-----