Ballina Lajme nacionale Zemaj flet për rikthimin e shërbimeve shëndetësore

Zemaj flet për rikthimin e shërbimeve shëndetësore

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në një konferncë për media tha se me rënien e numrit të të infektuarve me Covid-19 Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për lirimin e disa masave.

Zemaj tha se me këtë rast Qeveria e ka parë mundshme riktihimin e shërbimeve shëndetësore, përfshirë punën e ambulancave specialsitike operacioneve jo emergjente dhe shërbimeve tjera në QKUK dhe në spitalet tjera rajonale.

Tutje Zemaj, theksoi se me lirimin e masve jemi të ngarkuar me pergjegjsi shtesë.

“Lirimi i masave nuk nënkupton largimin e virusit, lirimi i masave na ngarkon me pergjegjsi shtesë”, tha Zemaj ndër të tjera./21Media 

The post Zemaj flet për rikthimin e shërbimeve shëndetësore appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----