Ballina Lajme Bota/Rajoni Zbulon se i dashuri ishte ish-e dashura që tallej, 20-vjeçarja vret veten...

Zbulon se i dashuri ishte ish-e dashura që tallej, 20-vjeçarja vret veten (FOTO)

60
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Familja e shkatërruar e një 20 vjeçareje që vrau veten, përshkruante si “ligësia vetë” shoqen e saj qe hiqej si i dashuri ‘online’ i viktimës.

Renae Marsden, nga Sydney, Australi vrau veten në 2013 pasi i dashuri online tha se nuk e donte më, por në fakt ishte personi i rremë i krijuar nga ish-partnerja e saj Camila Zeidan.

Ish-shoqja e Marsden, e cila ende nuk është akuzuar penalisht, kishte krijuar personin e rremë online të quajtur ‘Brayden Spiteri’.

20 vjeçarja Renae kishte qenë prej një viti në një lidhje me mashkullin që besonte se ishte Spiteri e madje kishte bërë plane martese me të.
‘Spiteri’ pretendonte se ishte i burgosur në Goulburn prandaj nuk mund të takohej personalisht me të. Çifti kishin këmbyer rreth 11,000 mesazhe madje dhe imszhe seksuale të dërguara nga Marsden.

---- ----
----
-----
-----