Ballina LifeBizare Zbulohet misteri, përbindëshi i Loch Ness ekzistonte, ja çfarë ishte

Zbulohet misteri, përbindëshi i Loch Ness ekzistonte, ja çfarë ishte

256
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një studim I realizuar në ujërat e liqenit të famshëm skocez, ka analizuar ADDN-në në 250 kampione dhe asgjë nuk tregon sipas kërkuesve, ekzistencën e një përbindëshi.

Gjetjet nuk e justifikojnë hipotezën e një krijese mitike apo zvarraniku detar prehistorik. Gjithë çfarë mund të thuhet është se ndoshta, bëhet fjalë për një ngjalë gjigande, të cilat njerëzit mund t`i kenë ngatërruar me një përbindësh.

Pavarësisht se të dhënat shkencore nuk i mbështesin hipoteza të tilla, ka ende shumë njerëz që besojnë se Nessie, ekziston vërtet.

---- ---- ----
-----