Ballina Lajme nacionale Zbulohet letra/ Biden i kërkon Serbisë njohjen e Kosovës

Zbulohet letra/ Biden i kërkon Serbisë njohjen e Kosovës

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
Zbulohet letra/ Biden i kërkon Serbisë njohjen e Kosovës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden në një letër për presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç dërguar me rastin e Ditës së Shtetësisë së Serbisë, ka konfirmuar mbështetjen amerikane në integrimin evropian të Serbisë.

Biden në letrën e tij gjithashtu thekson edhe mbështetjen e SHBA-së për arritjen e një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve mes  Kosovës dhe Serbisë, e cila përqendrohet në njohjen reciproke.

Zbulohet letra/ Biden i kërkon Serbisë njohjen e Kosovës
Elda Capani

---- ----
----
----- ----
-----