Ballina Teknologji Zbulohen detajet e lansimit të Google Stadia

Zbulohen detajet e lansimit të Google Stadia

48
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Google ka zbuluar më shumë detaje rreth platformës së saj të re të video lojërave, Stadia, e cila u njoftua për herë të parë në mars, raporton “Bbc”, transmeton lajmi.net.

Stadia është një platformë për lojëra të reja – kështu që mund të shkarkoni një lojë konsol, disqe dhe shkarkime, ju mund të transmetoni lojëra në internet.

----

Shërbimi do të nisë në nëntor me një paketë starter të edicionit të kufizuar për adoptuesit e hershëm.

Të tilla si EA dhe Bethesda që do të ofrojnë lojëra, Epic Games, ende mungojnë. /Lajmi.net/

----- ----