Ballina Sport Zbrazet Kukësi, i largohet një tjetër titullar

Zbrazet Kukësi, i largohet një tjetër titullar

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas largimit të Bruno Telushit dhe Erhun Obanor, Kukësi humb një tjetër futbollist. Emiljano Musta nuk është më pjesë e ekipit verilindor.

Siç lexohet në postimin e Kukësit në rrjetet sociale, mbrojtësi nga Elbasani ka mbyllur aventurën e tij me nënkampionët e Shqipërisë me marrëveshje.

“Pas një diskutimi mes klubit dhe futbollistit, u arrit marrëveshja për zgjidhjen e kontratës. Klubi i Kukësit e falënderon Emiljano Mustën për kontributin e dhënë me fanellën e Kukësit dhe i uron suksese në të ardhmen”, lexohet në postim.

Këto janë vetëm largimet e fundit të Kukësit, pasi më për kanë ikur edhe disa nga futbollistët kryesorë të saj, duke nisur nga Shkurtaj, Abazaj, Hetemi, Rroca, Musolli etj.

---- ---- ----
-----