Ballina Showbiz Zakonet e preferuara të bukurisë së Princeshës Dianës që janë më të...

Zakonet e preferuara të bukurisë së Princeshës Dianës që janë më të rëndësishme se kurrë

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Një nga gratë më me ndikim në botë, Princesha Diana, pa shumë përpjekje, ishte një model për shumë prej tyre. Lidhur me rutinën e saj të bukurisë, ajo zbatoi disa hapa specifikë, të cilët janë ende më të rëndësishëm sot se kurrë.

Krem kundër diellit

Një nga hapat kryesorë në rutinën e kujdesit ditor të të gjitha grave, të cilit ekspertët i bien prej vitesh, është aplikimi i kremrave kundër diellit në çdo kohë të vitit. Kremi kundër diellit është thelbësor pasi rrezet UV dhe UVA mund të dëmtojnë lëkurën tuaj, të tilla si njollat ​​ose ta bëjnë atë të duket e thatë, duke çuar në fotografim. Dielli është arsyeja numër një pse lëkura plaket para kohe. Kështu që kushtojini vëmendje të veçantë dhe mos e harroni përdorimin e kremit kundër diellit edhe nëse i kaloni ditët në ambiente të mbyllura. Diçka që Princesha Diana e dinte shumë mirë dhe e zbatonte me përpikmëri në fytyrën e saj, sipas revistës “Longevity”.

Hidratimi i duhur

Fillimi i gjithçkaje për krijimin e një make up-i të suksesshëm është hidratimi korrekt dhe sistematik i lëkurës tuaj. Zgjidhni kremin që plotëson nevojat e lëkurës tuaj dhe mos harroni ta aplikoni në fytyrën tuaj çdo ditë.

Mos harroni pastruesin e make-up-it

Një nga “rregullat” që duhet të ndiqni me çdo kusht para se të flini natën është të hiqni shumë mirë përbërjen nga fytyra. Dermatologët e thonë atë pa pushim dhe Princesha Diana, nëse do të ishte gjallë sot, me siguri do t’ju këshillonte të njëjtën gjë. Ajo gjithmonë sigurohej që të pastronte fytyrën natën, në mënyrë që të nesërmen të kishte një bazë të pastër për të ri-aplikuar përbërjen e saj./abcnews.al

 

The post Zakonet e preferuara të bukurisë së Princeshës Dianës që janë më të rëndësishme se kurrë appeared first on Abc News.

---- ----
-----