Ballina Lajme nacionale Zaev: I pari nga zyrtarët do të vaksinohet Venko Filipçe

Zaev: I pari nga zyrtarët do të vaksinohet Venko Filipçe

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Në momentin që do të arrijnë vaksinat e para anticovid në Maqedoninë e Veriut, i pari nga zyrtarët që do të vaksinohet pas punëtorëve shëndetësor dhe të sëmurëve kronik, me shumë gjasa do të jetë ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, tha kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në pyetjen e TV21 se kush nga zyrtarët do të jetë i pari që do ta pranojë vaksinën.

Megjithatë Zaev, tha se ai dhe familja e tij do të jenë ndër të parët që do të vaksinohet kundër Covid-19, sepse dua të jem shembull i mirë për qytetarët për pranimin e vaksinës./21Media

The post Zaev: I pari nga zyrtarët do të vaksinohet Venko Filipçe appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----