Ballina Lajme Bota/Rajoni Xhonson dhe Xhnonson këtë javë dyfish do ta ulë furnizimin e vaksinave...

Xhonson dhe Xhnonson këtë javë dyfish do ta ulë furnizimin e vaksinave kundër Kovid-19 për BE-në

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kompania amerikane Xhonson dhe Xhonson gjatë javës dyfish e ka ulur furnizimin e vaksinave kundër Kovid-19 për Bashkimin Evropian.

Sipas marrëveshjes, Xhonson dhe Xhonson në tremujorin e dytë të vitit duhet të dërgojë 55 milionë doza të vaksinës. Por deri tani ka dorëzuar më pak se pesë milionë doza vaksina që është për 10 për qind më pak nga e planifikuara.

Komisioni Evropian ka njoftuar se bëhet fjalë për shtyrje të përkohshme që do të plotësohet në fazën e mëvonshme, me siguri deri në fund të majit.

The post Xhonson dhe Xhnonson këtë javë dyfish do ta ulë furnizimin e vaksinave kundër Kovid-19 për BE-në appeared first on KOHA.

---- ---- ----
-----