Ballina Sport Xherdan Shaqiri infektohet me Covid-19

Xherdan Shaqiri infektohet me Covid-19

30
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Xherdan Shaqiri ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Njoftimi është bërë nga Federata Zvicerane e Futbollit, ku sulmuesi me origjinë kosovare ka rezultuar pozitiv ndaj testit të bërë para ndeshjeve që Zvicra do të zhvillojë gjatë kësaj jave.

Pas një momenti jo të mirë që po kalonte tek kampionët e Anglisë, Liverpul, Shaqiri do të jetë i detyruar të karantinohet në Zvicër për të paktën 14 ditë.

Kujtojmë që tek Liverpuli me koronavirus është edhe senegalezi Sadio Mane dhe spanjolli Tiago Alcantara.

---- ----
----
----- ----
-----