Ballina Lajme nacionale Xhavit Haliti: Jam në Berlin, s’kam informacion për ftesë nga Specialja

Xhavit Haliti: Jam në Berlin, s’kam informacion për ftesë nga Specialja

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Xhavit Haliti mohon të jetë ftuar nga Gjykata Speciale.

Para pak minutash në media është raportuar se nënkryetari i PDK-së, Xhavit Haliti është ftuar nga Gjykata Speciale.

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Xhavit Haliti, njëherit edhe nënkryetar i Kuvendit të Kosovës për lajmi është shprehur se tani është në Berlin dhe nuk di asgjë për ndonjë ftesë.

“Unë jam në Berlin, në mbledhjen e Komisionit për Politikë dhe Demokraci. Nuk kam ndonjë informacion se kam ftesë nga Specialja.”, tha Haliti.

Vlen të theksohet se nga Specialja deri më tani janë ftuar mbi 250 ish-luftëtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kujtojmë se Xhavit Haliti ishte ndër figurat kryesore të UÇK-së si dhe pjesë e shtabit të përgjithshëm.

---- ----
----
----- ----
-----