Ballina Lajme nacionale VV: Ramadani është ‘rahatuar’ pasi u ankua për vjedhje të votave brenda...

VV: Ramadani është ‘rahatuar’ pasi u ankua për vjedhje të votave brenda AAK-së

8
SHPËRNDAJE

Emërimet që Haradinaj i bëri sot në AKI kanë nxitur reagimin e Lëvizjes Vetëvendosje.

Kreshnik Gashi është zgjedhur shefi i ri i AKI’së, ndërsa Burim Ramadani është zgjedhur inspektori i përgjithshëm i po këtij institucioni.

Reagime të shumta ka pasur për këto emërime nga një kryeministër në largim nga shoqëria civile dhe subjektet politike.

LVV, si fituese e zgjedhjeve, thotë se këto emërime janë punësime partiake.

“I dyti u emërua kryeinspektor pasi dështoi të bëhej deputet i AAK-së, i cili mbahet mend për ankesat e tij rreth vjedhjes së votave që iu bënë nga brenda subjektit të tij. Duket se ky emërim ishte dhe rehatimi i tij”, thuhet në reagimin e LVV-së për emërimin e Burim Ramadanit i cili më herët ishte ankuar se kishte pasur vjedhje të votave për kandidatë brenda partisë.

Emërimet janë bërë nga kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, së bashku me presidentin Hashim Thaci.

-----