Ballina Lajme nacionale VV-ja shpërndanë poster e mbanë fushatë në shkolla, shkel rregullat zgjedhore

VV-ja shpërndanë poster e mbanë fushatë në shkolla, shkel rregullat zgjedhore

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

VV-ja duket se po bën shkeljen e rregullave zgjedhore.

Partia e Albin Kurtit ka nisur të shpërndaj letra dhe poster nëpër hyrje të banesave, e që kjo nuk përkon me rregullat zgjedhore.

Në një foto të siguruar nga “Indeksonline” shihet thirrja e LVV-së për një tubim.

Madje, ky mbledhim është bërë i ditur se do të mbahet në një shkollë të Fushë Kosovës.

“Tubimi mobilizues në Bresje. Flasin: Albana Gashi, Liburn Aliu dhe Avni Zogiani.

Kjo para fushatë pritet të mbahet nesër (20 shtator) në ora 19:00 më Shkollën Fillore e Mesme e ulët “Daut Bogujevci”.

---- ----
----
----- ----
-----