Ballina Lajme nacionale VV e LDK akuzojnë njëra-tjetrën për bllokim të punës rreth privatizimit

VV e LDK akuzojnë njëra-tjetrën për bllokim të punës rreth privatizimit

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Komisioni hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë ka miratuar listën me katër emra të ekspertëve të jashtëm, edhe pse nuk janë bërë publik emrat e tyre.

Megjithatë për përzgjedhjen e tyre pati përplasje ndërmjet kryesuesit të këtij komisioni, Hajrulla Çeku të Lëvizjes Vetëvendosje dhe anëtares Doruntinë Maloku nga LDK, duke akuzuar njëri tjetrin për bllokimin e punës së këtij komisioni.

Komisioni vendosi që intervistat me dëshmitarë të fillojnë nga data 12 tetor./kp

The post VV e LDK akuzojnë njëra-tjetrën për bllokim të punës rreth privatizimit appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----