Ballina Lajme nacionale Vulin e quan farsë dorëheqjen e Haradinajt

Vulin e quan farsë dorëheqjen e Haradinajt

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në Serbi po vazhdojnë të komentojnë dorëheqjen e kryeministri Ramush Haradinaj.

Dorëheqja e Ramush Haradinajt, për shkak të një thirrjeje nga Gjykata Speciale për t’u dëgjuar si i dyshuar, është një farsë dhe një mënyrë për të vonuar dhe ndërprerë dialogun, por edhe për t’i vënë barrën Serbisë.

Kështu deklaroi sot ministri i Mbrojtjes Aleksandar Vulin me rastin e dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, pas ftesës nga Gjykata Speciale në Hagë.

Vulin tha se bëhet fjalë për “lojën për përdorim të brendshëm”, pasi nuk është hera e parë që Haradinaj shkon në Hagë dhe kthehet si hero.

---- ----
----
-----
-----