Ballina Lajme nacionale Vuçiq mbledh urgjent bashkëpuntorët pas dorëheqëjes së Haradinajt

Vuçiq mbledh urgjent bashkëpuntorët pas dorëheqëjes së Haradinajt

75
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Vuçiq ka mbledhur urgjent bashkëpuntorët.

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është takuar me kryetarin dhe anëtarin serb të Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Milorad Dodik dhe bashkëpunëtorët e tij, menjëherë pas lajmit për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve.

Sipas tanjug, në takim kanë marrë pjesë edhe ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, ai i Brendshëm, Nebojsha Stefanoviq, drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq dhe sekretari i Përgjithshëm i presidentit serb, Nikola Selakoviq.

Tanjug poashtu raporton se Vuçiq pritet që nesër të reagojë rreth dorëheqjes së shefit të ekzekutivit serb, Ramush Haradinaj.

---- ---- ----
-----