Ballina AKTUALE Vuçiç: S’do të ndodhë që ta njohim Kosovën dhe ta japim Preshevën...

Vuçiç: S’do të ndodhë që ta njohim Kosovën dhe ta japim Preshevën dhe Medvegjën

197
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë se nuk e ka parë dokumentin për ndryshim të kufijve në Ballkan që u publikua disa ditë më parë e që u tha se e ka dorëzuar kryeministri slloven Janez Jansa.

Ai është shprehur se as nuk ka marrë pjesë në krijimin e këtij plani, ku përmendet ndarja e Bosnjës dhe Hercegovinës, bashkimi i Kosovës me Shqipërinë dhe lëvizje të tjera.

Vuçiç ka folur sonte në një intervistë edhe për Kosovën. “Serbia nuk do ta njohë Kosovën, ta japë Preshevën dhe Medvegjën për ta marrë Republika Sërpska. Kjo nuk do të ndodhë”, është shprehur Vuçiç.

The post Vuçiç: S’do të ndodhë që ta njohim Kosovën dhe ta japim Preshevën dhe Medvegjën appeared first on Abc News.

---- ----
-----