Ballina Lajme Bota/Rajoni Vuçiç kërcënoi me luftë, mediat serbe “provokohen” nga përgjigja e Ramës

Vuçiç kërcënoi me luftë, mediat serbe “provokohen” nga përgjigja e Ramës

69
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ashtu si thuajse në çdo deklaratë të politikanëve shqiptarë mbi Kosovën, media serbe “Alo” është ndjerë e provokuar nga qendrimi i kryeministrit Rama mbi kërcënimet e Aleksandër Vuçiçit për një luftë të re në Kosovë.

Alo” e cilëson provokim deklaratën e Ramës se Vuçiç s’mund të flasë për konflikte të reja pasi sipas tij Serbia tashmë e ka humbur luftën.

Media serbe i mëshon edhe diferencave mes lidershipit shqiptar duke theksuar faktin se Rama nuk ka raporte të mira me Haradinajn dhe Albin Kurtin.

---- ----
----
----- ----
-----