Ballina Lajme Bota/Rajoni “Vuçiç kërcënoi me luftë Kosovën”! NATO e injoron, Berisha jo: Shqiptarët duhet...

“Vuçiç kërcënoi me luftë Kosovën”! NATO e injoron, Berisha jo: Shqiptarët duhet t’i marrin seriozisht fjalët e tij

134
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish kryeministri Berisha deklaroi se Kosova duhet të forcojë mbrojtjen dhe se Vuçiç është më i rrezikshëm se Millosheviçi.

“Me këtë deklaratë, dëshmoi se ai është një Milloshoviq i vërtetë. Shqiptarët që nuk e marrin seriozisht këtë deklaratë nuk janë shqiptarë. Më vjen keq që po e them këtë.”

Madje tregohet shume luftarak, pavaresisht se atehere kur duhej te ishte i tille dhe te mbeshteste UÇK-ne, e quajti organizate terroriste dhe e sabotoi luften e saj.

Shqetesimi i Berishes eshte i pavend, pasi vete NATO e injoroi kete deklarate duke thene se trupat e saj vazhdojne te mbeten ne Kosove duke garantuar sigurine e shtetit te ri shqiptar!

Kosova duhet të bëhet gati për luftë? 

Berisha: Kosova duhet të forcojë mbrojten.

Po i them Millosheviqit, që ske fituar kurrë asnjë luftë dhe as do fitosh.

Po more edhe nje hap tjetër do humbësh ekzistenncën e vendit, sepse Serbia nuk ka fituar kurrë.

---- ----
----
-----
-----