Ballina Shëndetësi Vuan nga veshkat?! Sterolyt, medikamenti që shkrin gurët pa pasur nevojën e...

Vuan nga veshkat?! Sterolyt, medikamenti që shkrin gurët pa pasur nevojën e kirurgjisë

203
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Jo më larg se një vit më parë, mjekët shqiptarë dhanë alarmin dhe publikuan shifra të frikshme të të sëmurëve me veshka. Stresi, ushqimet e përpunuara dhe me hormone, stili i jetesës bënë që sëmundjet e veshkave të rriten në shifra alarmante, nga të cilat tanimë vuajnë edhe 30-vjeçarët, ndërkohë që më parë problemet me veshkat fillonin mbi moshën 40 vjeç.

Por tashmë vjen zgjidhja e duhur dhe pa humbur kohë me vajtje-ardhje te mjekët, apo mjekime aspak rezultative. Madje ka edhe më keq, sepse shumë prej atyre që vuajnë nga veshkat u drejtohen rrugëve alternative të mjekimit, duke rrezikuar më shumë.

Sterolyt është një formulë inovative që ndihmon në shpërndarjen dhe parandalimin e gurëve në veshka, duke u dhënë fund vuajtjeve. Krejt ndryshe nga çfarë është përdorur deri tani, Sterolyt është një produkt natyral absolutisht i padëmshëm për trupin dhe pa efekte anësore.

Por, krejt ndryshe nga medikamentet e deritanishme, Sterolyt mbështet procesin natyror të tretjes së solideve në veshkat dhe traktin urinar dhe mbi të gjitha ndihmon për të ruajtur funksionin fiziologjik normal të veshkave dhe sistemit urinar në tërësi.

Dhe kjo ndodh, sepse përbërësit e Sterolyt përmirësojnë funksionet e veshkave, së pari përmes procesit natyror të tretjes së solideve, tretshmëri normale e kripërave të kalciumit, së dyti, funksionimi normal diuretik i veshkave, e kombinuar me sukses me litotripsinë dhe së treti kombinohet me të gjitha ilaçet urologjike të njohura.

E prodhuar nga Fortex, ky medikament vjen në farmaci nga Intermed dhe është zgjidhja e dëshiruar, për të cilën edhe mjekët tashmë kanë një garanci për shumë për kurimin e pacientëve që vuajnë nga veshkat.

Aktualisht, sëmundjet e veshkave në popullatë duket se janë një kambanë alarmi për sistemin tonë shëndetësor. Mjekët nefrologë thonë se një në 10 shqiptarë vuajnë nga veshkat, duke filluar me dëmtim ose mosfunksionim të tyre.

Mjekët nefrologë thonë se e gjithë e ka burimin tek gurët në veshka, që e dëmtojnë këtë organ. Në renditjen e arsyeve pse krijohen gurë në veshka, mes shumë të tjera janë edhe uji i pijshëm. Por pavarësisht këtyre, tashmë me Sterolyt nuk ka nevojë për shumë medikamente.

---- ----
----
-----
-----