Ballina Lajme Bota/Rajoni Vuajnë për të qenë të bukur/ Pamjet e ralla të fisit më...

Vuajnë për të qenë të bukur/ Pamjet e ralla të fisit më të pazakontë në botë

220
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Portrete tërheqëse të fisit Suri të Etiopisë tregojnë traditën e vjetër të futjes së pllakave të baltës në gojë.

----

Fotografitë e pabesueshme tregojnë njerëzit e fisit Suri me veshë të shpuar dhe gojë të zgjeruar për t’u përshtatur me pllakat argjile të gjera.

Fisi banon në malet e Luginës së Riftit të Madh në fushat e Etiopisë jug-perëndimore dhe krenohen me plagët që mbartin, duke e cilwsuar si symbol tw bukurisw.

Fotot janë realizuar nga fotografi Trevor Cole, i cili është mahnitur nga shpirti i komunitetit.

----- ----