Ballina Lajme nacionale Vritet shqiptari në atentat mafioz jashtë shtëpisë në Islandë, la pas gruan...

Vritet shqiptari në atentat mafioz jashtë shtëpisë në Islandë, la pas gruan shtatzënë dhe një fëmijë

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Vritet shqiptari në atentat mafioz jashtë shtëpisë në Islandë, la pas gruan shtatzënë dhe një fëmijë

Një shqiptar është ekzekutuar me armë në Islandë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së shtunës, ku shqiptari rreth 40-vjeç u qëllua jashtë shtëpisë së tij në Reykjavík.

Identiteti i viktimës nuk publikohet nga mediat islandeze, ndërsa theksohet se la pas gruan shtatzënë dhe një fëmijë të vogël.

Po sipas medieve, vrasja lidhet me konfliktet në botën e krimit, prishje pazaresh.

Për vrasjen janë arrestuar tre persona deri tani. Të arrestuarit janë një Islandez dhe dy të huaj, ndërsa një i katërt që ndodhet në paraburgim dyshohet se ka lidhje me vrasjen.

Tre personat u prangosën në një shtëpi, të cilën Njësia e Forcave Speciale e rrethoi duke i arrestuar.

Vritet shqiptari në atentat mafioz jashtë shtëpisë në Islandë, la pas gruan shtatzënë dhe një fëmijë
Jonida Dama

---- ----
----
----- ----
-----