Ballina Lajme nacionale Vransira dhe shi, ky do të jetë moti sot

Vransira dhe shi, ky do të jetë moti sot

52
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Parashikimi i motit.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë në 17 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK.

---- ---- ----
-----