Ballina Lajme nacionale Votohet në lexim të parë projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike

Votohet në lexim të parë projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ligji për Rimëkëmbje Ekonomikë ka kaluar në lexim të parë në Kuvendin e Kosovës. Ky ligj kaloi  në tentimin e shtatë.

64 deputetë votuan pro, asnjë apstenim dhe asnjë kundër.

Kundër projektligjit kishin ishin partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës.

Pika kyçe e diskutuimit  kuadër të këtij projektligji ka qenë mundësimi i qytetarëve të tërheqin dhjetë për qind të mjeteve nga fondi pensional./21Media

The post Votohet në lexim të parë projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----