Ballina Lajme nacionale Votat që mbesa Thaçit mori në Prishtinë

Votat që mbesa Thaçit mori në Prishtinë

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Po numërohen edhe votat e kanidatëve për deputetë.

Lajmi.net ka siguruar numrin e votave në Gjilan e Prishtinë që kanë fituar kandidatët e PDK-së, shkruan lajmi.

Mbesa e presidentit Thaçi, Evgjeni-Thaçi Dragusha në kryeqytet ka marrë 1085 vota.

Nuk dihet nëse këto vota dhe ato të qyteteve tjera do të jenë të mjaftueshme që ajo të sigurojë edhe për një mandat postin e deputetes.

---- ----
----
-----
-----