Ballina Lajme Bota/Rajoni VMRO-DPMNE hyn në garë për shumicë të qeverisë së re

VMRO-DPMNE hyn në garë për shumicë të qeverisë së re

76
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mund të them se VMRO-DPMNE fitoi në më shumë qytete dhe vendbanime- Aerodrom, Gazi Babë, Kisella Vodë, Gjorçe Petrov, Butel, Kavadar, Sveti Nikollë, Makedonska Kamenicë, Pehçevë, Veles, Gradsko, Ohër, Prilep, Ilinden, Petrovec… ka thënë sonte sekretari i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev.

“Fakt është se populli i dëshiron ndryshimet, populli tregoi se nuk dëshiron qeveri e cila është kriminale dhe e korruptuar, populli dëshiron ripërtëritje. Opozita në këto zgjedhje tregoi se ka më shumë vota nga partitë në pushtet. VMRO-DPMNE hyn në garë për formimin e shumicës për qeveri të re pasi ajo aktuale është e harxhuar dhe është koha për ndryshime”, ka thënë Janushev.

VMRO-DPMNE siç ka thënë ai ka shprehur mirënjohje deri te të gjithë qytetarët dhe krahas siç tha, “presioneve dhe keqpërdorimeve të cilët vendosën për ndryshime”.

“Me atë kredibilitet hyjmë në garë të re për sigurimin e shumicës për qeveri të re”, ka thënë Janushev.

The post VMRO-DPMNE hyn në garë për shumicë të qeverisë së re appeared first on ShqipMedia.

---- ----
----
-----
-----