Ballina Sport Vllaznia nis arratinë drejt titullit kampion dhe thellon krizën e Kukësit, Teuta...

Vllaznia nis arratinë drejt titullit kampion dhe thellon krizën e Kukësit, Teuta triumfon ndaj Bylisit

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Vllaznia hedh një hap të madh përpara në luftën për titullin kampion. Shkodranët mundën 1-0 Kukësin në transfertë, duke u shkëputur 9 pikë nga vendi i dytë, që aktualisht mbahet nga Teuta, e cila sot fitoi 2-0 ndaj Bylisit.

Golin e vetëm të ndeshjes për Vllazninë e shënoi Kalaja, në minutën e 58.

Nesër do të luhen ndeshjet e tjera të javës së 14 të Kategorisë Superiore: Apolonia-Laçi, Tirana-Kastrioti dhe Skënderbeu-Partizani.

---- ----
----
----- ----
-----