Ballina Lajme nacionale Vjosa Osmani në Mitrovicë, qytetarët kanë këtë kërkesë nga ajo

Vjosa Osmani në Mitrovicë, qytetarët kanë këtë kërkesë nga ajo

37
SHPËRNDAJE

Vjosa Osmani sot ka qëndruar në Mitrovicë.

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Mitrovicë.

Nga atje ajo ka thënë se Mitrovica dhe Kosova është e qytetarëve.

“Nga këtu nis rrugëtimi për ndryshim – për ndryshimin historik. Do ta kemi një detyrë: shtetin e kapur nga pushteti t’ua kthejmë qytetarëve. Në këtë rrugëtim mund të na ndal vetëm vdekja”, ka thënë Osmani para bashkëvendësve të saj.