Ballina Lajme nacionale Vjosa Osmani merr votë për kryeministre edhe nga Endrit Shala i Nismës

Vjosa Osmani merr votë për kryeministre edhe nga Endrit Shala i Nismës

39
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Endrit Shala i Nismës e voton Vjosa Osmanin për kryeministre.

Në sondazhin me pyetjen se kush duhet të jetë kryeministër: Vjosa Osmani apo Albin Kurti, ish-ministri i Tregtisë dhe zyrtari i lartë i Nismës, Endrit Shala, ka votuar për kandidaten e LDK’së

Zyrtari i lartë i Nismës Socialdemokrate ka votuar në një sondazh online të Gazetës Express me pyetjen se kush duhet të jetë kryeministër i Kosovës.

Meqenëse LDK dhe Vetëvendosje akoma nuk kanë arritur marrëveshje dhe nuk po pajtohen se kandidati i cilës të jetë nominimi i vetëm, Express ka publikuar një sondazh në të cilën qytetarët mund të zgjedhin mes Albin Kurtit e Vjosa Osmanit.

Në sondazh deri tash kanë votuar mbi 12 mijë persona brenda 12 orëve, e një nga votuesit është edhe Shala i Nismës Socialdemokrate.

---- ----
----
----- ----
-----