Ballina LifeBizare Vjehrrat shkak i divorceve? E keni gabim, ja pse po ndahen çiftet...

Vjehrrat shkak i divorceve? E keni gabim, ja pse po ndahen çiftet (FOTO)

175
SHPËRNDAJE

Nëse keni kohë që jeni martuar, e dini më mirë se kushdo tjetër se sa lehtë mund ta shkatërrojë rutina një romancë.

Mjekët kanë sugjeruar që për të mbajtur gjallë raportin në çift është e nevojshme që lidhja të ketë adrenalinë dhe sigurisht të mos mungojnë shakatë e ndryshme.

Por, sa çifte e bëjnë këtë? Sipas studimeve të bëra, vetëm pak prej tyre luftojnë për ta mbajtur gjallë marrëdhënien, ndërsa të tjerë zhyten në rutinë dhe monotoni.

Më poshtë po u tregojmë disa nga shakatë mes çifteve të guximshëm, të cilët kanë provuar sensin e humorit te njëri-tjetri.

-----