Ballina AKTUALE VITIA: LAJM I MIRË, SHËROHET PACIENTI I PARË ME KORONAVIRUS NË KOSOVË

VITIA: LAJM I MIRË, SHËROHET PACIENTI I PARË ME KORONAVIRUS NË KOSOVË

68
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

VITIA: LAJM I MIRË, SHËROHET PACIENTI I PARË ME KORONAVIRUS NË KOSOVË

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve.

Megjithatë Vitia ka thënë se lajm i mirë është që njëri nga pacientët edhe pas testimit të dytë ka dalur NEGATIV.

“Zyrtarisht kemi personin e parë të shëruar nga COVID-19 në Republikën e Kosovës. Faleminderit personelit shëndetësor në Klinikën Infektive dhe të gjithë mantilbardhëve në institucionet shëndetësore në Kosovë. T’i ndihmojmë personelit shëndetësor”, shkruan Vitia.

---- ---- ----
-----