Ballina Lajme Bota/Rajoni Virusi vdekjeprurës në Kinë, Ministria nxjerr një tjetër njoftim të rëndësishëm për...

Virusi vdekjeprurës në Kinë, Ministria nxjerr një tjetër njoftim të rëndësishëm për shqiptarët

64
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë udhëzon shtetasit shqiptarë të shmangin udhëtimet në drejtim të Republikës Popullore të Kinës, për shkak të situatës së krijuar.

Shtetasit shqiptarë që aktualisht ndodhen në Republikën Popullore të Kinës dhe që kanë nevojë për asistencë, janë të lutur të kontaktojnë Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Pekin në adresën:

Embassy of the Republic of Albania, Address: 28 Guanghua Rd, Jian Ëai Da Jie, Chaoyang, Beijing, China, e-mail: embassy.beijin@mfa.gov.al, ose në numrat e telefonit Phone: +86 10 6532 1120, Mobile: +8618611865440

 

---- ----
----
-----
-----